Байерн Мюнхен и Борусия Мьонхенгладбах играят при резултат 1:1 в двубой от

...

НА ЖИВО: Байерн Мюнхен 1:1 Борусия М, старт на втората част

Байерн Мюнхен и Борусия Мьонхенгладбах играят при резултат 1:1 в двубой от 20-ия кръг в Бундеслигата. Нико Елведи откри в 35-ата, само че Александър Павлович изравни в 45-ата минута. Срещата може да наблюдавате директно в ефира на  DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Баварците имат 47 точки и за на две от водача Байер Леверкузен. Гладбах пък се показва под опциите си и заема 12-а позиция.

Байерн започва по-добре и още в петата минута домакините можеха да открият резултата. Тогава  Нусаур Назрауи направи добър пробив по дясното крило, замени двойно подаване с Хари Кейн, което му разреши да влезе в пеналта, след което пусна към Лерой Сане, само че изстрелът на крилото срещна напречната греда.

Пет минути по-късно още веднъж някогашният състезател на Манчестър Сити пропусна нова отлична обстановка, когато бе изведен очи в очи с Мориц Николас, само че не съумя да нацели рамката на вратата.

„ Жребчетата “ съумяха да изнесат топката от своята половина малко по-трайно малко преди приключването на половин час игра, когато стигнаха и до първия си корнер.

В ответната офанзива пък домакините получиха опция да изпълнят директен свободен удар от комфортна позиция. Зад топката застана Хари Кейн, който стреля доста рисково, само че Николас се намеси чудесно и избави.  Минута по-късно пък Мануел Нойер направи неточност, която даде опция за рисков удар, само че защитник на баварците почисти на метър пред голлинията.

В 35-ата минута обаче Гладбах не елементарни нова неточност на вратаря на Байерн и шокира домакините. Опитният пазач опита да откри Сане, само че Нико Елведи го пресира и лиши в половината на баварците. След това бранителят напредна и комбинира с Жордан Сиебатчеу, който върна топката на Елведи, който бе останев напълно самичък в наказателното поле и с невисок удар с десния крайник не остави шансове на Нойер в долния му ляв ъгъл – 0:1.

Все отново футболистите на Томас Тухел съумяха да възстановят равенството секунди преди приключването на постоянното време на първата част. Баварците реализираха положително взаимоотношение отдясно, като Сане комбинира с Томас Мюлер пред наказателното поле, а той пък изведе в него юношата Алсандър Павлович и той осъществя за 1:1, вкарвайки втория си гол в Бундеслигата.

LIVE Байерн - Борусия М 1:1

0:1 Нико Елведи 35'

1:1 Александър Павлович 45'

Състави:

Байерн: 1. Нойер, 4. Де Лихт, 8. Горецка, 9. Кейн, 10. Сане, 15. Дайър, 19. Дейвис, 25. Мюлер, 40. Мазраоуи, 42. Мусиала, 45. Павлович

Наставник: Томас Тухел